Email: info@joqdedana.com       joqdedana App

با اولین ورود به سامانه و تکمیل پروفایل خود

    7 هزار تومان اعتبار رایگان دریافت کنید

علت کم بودن ساعت مطالعه

سید محمد رضا کوچکی آقایی
رتبه ۱۸ کنکور ۹۶
حقوق دانشگاه تهران

 

برنامه ریزی نادرست

بهتر است هر روز دست کم سه الی چهار درس را مطالعه کنید و تنوع داشته باشید. اگر در طول روز فقط یک درس را بخوانید کسل و دلسرد می شوید و ساعت مطالعه شما کاهش می یابد و اینکه برنامه ریزی دقیقی داشته باشید.
در برنامه روزانه خود زمان و حجم درسی را که می خواهید بخوانید دقیقا مشخص کنید مثلا در دو ساعت مطالعه، بیست صفحه از درس خاصی را بخوانید.این باعث می شود ذهن شما چهارچوب خاصی پیدا کند و در زمان مشخص همان مقدار را مطالعه کنید و وقتتان تلف نشده و بازدهی تان بیشتر شود??

افراط و تفریط

برای افزایش ساعت مطالعه به یکباره چند ساعت به ساعت مطالعه قبلی اضافه نکنید.این کار باعث خستگی می شود و در ادامه باعث افت ساعت مطالعه می شود.سعی کنید افزایش ساعت مطالعه تدریجی باشد مثلا در هفته اول نیم ساعت به ساعت مطالعه خود افزوده و در هفته های بعدی با آرامش به این روند را ادامه دهید.??

گوشی موبایل و تلویزیون

معمولا دانش آموزان به قصد مدت کوتاهی سراغ این وسائل می روند ولی وقتی به خود می آیند متوجه می شوند زمان زیادی را صرف این کار کرده اند. بهتر است استفاده از این وسائل را محدود به زمان خاصی کنید مثلا فقط در وقت خود برای ناهار خوردن و استراحت ظهر، یک ربع یا نیم ساعت موبایل خود را چک کنید و کارهای ضروری تان را انجام دهید

علت کم بودن ساعت مطالعه
علت کم بودن ساعت مطالعه

#مشاوره #کنکور۹۸ #انسانی #حقوق
#دپارتمان_انسانی

https://t.me/joqdedana

ارتباط با ما
????????

joqdedana@

0 پاسخ به "علت کم بودن ساعت مطالعه"

ارسال یک پیغام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright joqdedana.com all rights reserved

منوهای نصب در پنل مدیریت